ניקוי הבית כאמצעי למניעת התפשטות נגיף הקורונה

לאור התפשטות הווריאנט החדש של נגיף הקורונה וההגבלות החדשות, רבים מאיתנו נמצאים יותר זמן בבית. מצב זה גורם לנו לחשוב – איך ניקיון הבית יכול למנוע את התפשטות נגיף הקורונה?

מניקיון של משטחים בבית שנוגעים בהם לעיתים תכופות ועד לניקיון משטחים עם מגבון בצורת האות "S", מדריך זה נועד כדי שנבין  איך לשמור על בריאותנו ובריאות הסובבים אותנו על ידי ניקיון הבית בצורה יעילה יותר.

איך ניקיון עשוי לסייע במניעת התפשטות נגיף הקורונה?

מחקרים מראים כי העברה דרך משטחים יבשים היא צורת ההדבקה וההפצה של נגיף הקורנה ונגיפים נוספים הקשורים לקורונה. נוסף על כך, מחקרים מראים כי נגיף הקורונה יכול להישאר על משטחים במשך שעות ועד שבועות. על כן, חשוב לנקות ולחטא באופן תדיר משטחים בבית שעשויים להוות מצע להעברה של נגיפים.

אילו אזורים בבית עשויים להיות מזוהמים?

ישנם אזורים מסוימים בבית שמועדים יותר להיות מזוהמים, למשל: אזורים בהם יש מגע של אוכל במשטחים, שירותים, ידיות ומתגים, פחי אשפה ואזורים שנוגעים בהם באופן קבוע. כיוון שהבית אינו בית חולים, ניקוי וחיטוי ממוקדים יכולים לסייע במניעת הפצת נגיפים הקורונה.

במה עלי להתמקד בזמן הניקיון?

הסתכלו סביבכם ובחנו באילו משטחים אתם נוגעים באופן התדיר ביותר. למשל, מתגי אור, דלתות, מכשירים, ידיות של ארונות מטבח ואפילו שלטי טלוויזיה. בכל אלו נוגעים באופן קבוע ובהם כדאי להתמקד בזמן הניקיון. למשל, תנסו לספור כמה פעמים אנשים נוגעים במשטחים שונים בבית – אתם עלולים להיות מופתעים למדי!

באילו מוצרים עלינו להשתמש בניקיון הבית?

כשזה נוגע למניעת התפשטות נגיפים כמו נגיפים הקורונה, עלינו גם לנקות וגם לחטא משטחים. לפני חיטוי המשטח חשוב מאוד גם לנקות אותו, שכן אם לא ננקה טרם החיטוי, חומר החיטוי עלול להיות מנוטרל על ידי אבק או לכלוך אחר שנמצא על המשטח לפני שהוא משמיד את הנגיפים. באופן אידאלי, כדאי להשתמש במוצר שמבצע את פעולת הניקוי והחיטוי בו זמנית.

מגבוני Clinell Universal יכולים לנקות ולחטא בבת אחת. הם הראו יכולת להשמיד חיידקים תוך 10 שניות על משטחים מלוכלכים, וכן השמדה של מרבית הנגיפים בתוך כדקה. את נגיף הקורונה משמידים המגבונים תוך 30 שניות. נוסף על כך, הם מגבוני הבחירה מספר אחת של שירות הבריאות הלאומי של בריטניה (ה-NHS) והם בשימוש ב-9 מכל 10 בתי חולים בבריטניה, שם הם מגנים הן על מטופלים והן על אנשי צוות בבתי החולים מזיהומים שונים.

ראו גם: היעילות של מגבוני Clinell כנגד נגיף הקורונה

איך צריך לנקות משטחים?

בזמן ניקיון הבית, אנו ממליצים על ביצוע שיטת "חמשת העקרונות לניקיון":

1. נגבו את המשטח בצורת 'S'

על מנת לנקות את המשטח מבלי לזהם את מה שכבר נוקה ובלי לעבור על אותו המקום פעמיים

2. לעבוד מלמעלה למטה

עבודה באופן שיטתי תבטיח ניקיון מלא של כל המשטח

3. להתחיל לנקות ממקומות נקיים למלוכלכים

על מנת למנוע העברת מזהמים מהאזור המלוכלך לאזור הנקי

4. לתת לחומר המחטא זמן לעבוד

כל חומרי החיטוי דורשים זמן על מנת לעבוד, זמן שנע בין 30 שניות ל-5 דקות

5. להשתמש במגבון שונה לכל משטח

זה ימנע ממזהמים ממשטח אחד לעבור למשנהו

להקפיד על ניקיון ב-2021

למה לא להשאיר את הבית נקי כהחלטה לשנה החדשה? אם כל אחד יקפיד על היגיינה, נוכל לסייע במאבק במגפת הקורונה. מחקרים הראו שהתמקדות בהיגיינה ביתית וניקיון עשויים להפחית תפוצה של מזהמים ואת סיכויי ההדבקה בהם של בני המשפחה ואורחיהם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​